ШАХТИ ПрАТ «ЦГЗК»

ШАХТА «В-4» (ВЕНТИЛЯЦІЙНА №4)

Залізорудна шахта колишнього рудника ім. Дзержинського. Будівництво тривало 7 років (з 1961 року по 1968 рік) і працювало до 1997 року. До 1978 року видобувала багату мартитову залізну руду. 1978-1997 рр. вела добуток магнетитових кварцитів і високоякісних гранітів.

Глибіна - 890 метрів. Спочатку шахта будувалася як вентиляційна, але після проходження старої шахти «Саксагань» у зону руйнування, стала відключати функцію виробництва. 

Наразі законсервована та працює в режимі гідрозахисту - відкачування підземних вод. На шахті у робочому стані знаходиться металевий ствол, підйомник, машинне відділення. 

МІСЦЕ: Кривий Ріг, вул. Дарвіна

ШАХТА «ГІГАНТ-ГЛИБОКА»

Залізорудна шахта колишнього рудника ім. Дзержинського. Стала до ладу у 1962 році і працювала до 1997 року. 

До 1978 року видобувала багату мартитову залізну руду. 1978-1997 рр. вела добуток магнетитових кварцитів. 

Глибіна - 800 метрів. У 70-х роках ХХ століття була найпотужнішою залізорудною шахтою в світі з продуктивністю 7,5 млн. тон руди на рік. 

Наразі законсервована та працює в режимі гідрозахисту - відкачування підземних вод. На шахті у робочому стані знаходиться лише корпус АПК - адміністративно-побутовий комбінат. 

Збережений копер шахти висотою 102 метра, внутрішні сходи. На дах копра було кілька екскурсій. З висоти копра відкривається панорама всього промислового міста, тому копі шахти найкращою оглядовою точкою Кривого Рогу.

МІСЦЕ: Кривий Ріг, вул. Дарвіна

ШАХТА ІМ. КОЛАЧЕВСЬКОГО

Працююча шахта, перейменована на назву «Шахта ім.Орджонікідзе».

Найстаріша залізорудна шахта Кривбасу. Заснована у 1929 р. як шахта «Капітальна» на місці старої шахти рудника Колачевського (1911 р.). Добувала багату мартитову залізну руду. Наразі у обсязі 1,5 млн. т розробляє магнетитові кварцити покладу «Південно-Магнетитова» на горизонті (- 527) м. 

МІСЦЕ: Кривий Ріг, Тернівський район  

 ШАХТА ПІВНІЧНА

Будувалася протягом 1951-1953 років. Запрацювала в 1953 році. Максимальна глибина ствола - 865 метрів. Працювала до 1996 року, потім законсервована. Має металевий копер. Добувала багаті залізні руди. 

Більшість об'єктів промислової інфраструктури збереглися. Тому шахтний комплекс є самим кращим претендентом на створення шахти-музею.

МІСЦЕ: Кривий Ріг, Саксаганський район, вул. Волонтерів

ШАХТА «АРТЕМ-2»

Шахта «Артем-2» придбала багаті залізні руди у Криворізькому залізорудному басейні. Входила до складу колишнього рудника ім. Кірова. 

Перша черга підприємства введена в 1970 р. Глибіна розробки 955 м (на 1981 рік). Шахтне поле розкрито до глибини 775 м двома похилими стволами (16°), до глибини 955 м з горизонтом 775 м додатковим похилим стволом (10°). Видача залізної руди на поверхню по нахилених стволах - конвеєрами (секції довжиною 500 м). Продуктивність кожного основного конвеєра становила 3000 т/рік. при швидкості руху 3,15 м/с. На поверхню руда надходила до дробильно-сортувальної фабрики і там подрібнювалася та відвантажувалася споживачам у вигляді агломераційної руди. 

Річна виробнича потужність шахти була 10 млн. т.

Наразі всі споруди дробильно-сортувальної фабрики демонтовані. Залишилися корпуси самої шахти на виході нахилених стволів. З двох стволів - один законсервований, другий ствол - №1 у робочому стані. 

Шахта забезпечує відкачування підземних шахтних вод та є показовим об'єктом ревіталізації під промисловий туризм.

МІСЦЕ: Кривий Ріг, Саксаганський район, вул.Володимира Зінченка, 31