Пам'ятники та пам'ятні знаки
Кривий Ріг має багату колекцію пам'ятників та визначних пам'ятних знаків, які відображають його історію, культуру та героїзм мешканців міста.
Це класичні та символічні скульптури, скульптурні композиції, монументи, яскраві панно, майоліки, стели, габіони, арт-об’єкти, сучасні інсталяції та інші.
Ці пам’ятники та пам'ятні місця є важливими культурними об’єктами, які доповнюють унікальний образ міста. Вони відображають не лише історичні події, видатних особистостей, а й цінності та дух громади.
Заклади культури
Кривий Ріг має багату культурну інфраструктуру з численними закладами, які сприяють розвитку мистецтва і збереженню української самоідентичності.
Мережа комунальних закладів культури залишається основним надавачем послуг культури і соціально орієнтованого дозвілля для населення - від творчих колективів до сучасних культурних ініціатив.
Сьогодні у Кривому Розі функціонують десять палаців культури, дванадцять музичних шкіл, три художніх і дві мистецьких школи, три комунальних театри, Палац молоді та студентів КНУ і понад п`ятнадцяти приватних театрів.
Музеї та скансени
Зберегти пам’ять про минуле - головне завдання музеїв. Кривий Ріг має музеї, які демонструють його історію, культурну спадщину та індустріальний розвиток регіону.
Великі фонди артефактів з історії та розвитку міста має Міський історико-краєзнавчий музей. Сучасні багаточисельні музеї промислових підприємств розповідають про процеси добутку та перетворення залізних руд на метал, трудову історію підприємств. Окрім цього, велика кількість скансенів (музеїв під відкритим небом) представляють цікавість для туристів: промислові (гірничої техніки), геологічні, археологічні та інші. Музеї та скансени цікаві своєю прив'язкою до промислової спадщини, а також сприяють розвитку туризму, допомагаючи місту зберігати свою культурну ідентичність.
Культові споруди
Для тих, хто бажає більше знати про християнські традиції, церковні обряди, багатовікову релігійну культуру. Крім того, в індустріальному місці можна доторкнутися до справжнього розуміння сенсу людського буття, цінності нашого життя.
Кривий Ріг має багатий релігійний спадок, представлений різноманітними культовими спорудами, які відображають відображають багатство культурної та духовної історії Кривого Рогу, а також історичну багатонаціональність міста.
Архітектура міста
Забудова Кривого Рогу з рисами архітектурних стилів розпочалася наприкінці ХІХ століття. Кожна історична епоха в місті породжувала панування певного архітектурного стилю. Типи архітектури, які були розроблені, характеризувалися впливом навколишнього середовища, культури і технологій, а потім вони виникали в різних куточках світу, щоб продемонструвати регіональні адаптації та варіації.
Архітектурне обличчя міста склали: "цегляний стиль" (кінець ХІХ - початок ХХ століття), конструктивістський (1920-1930-ті роки), неокласицизм (1950-х рр.) та раціоналізм (1960-80 рр.). Важливим історичним аспектом для архітектури Кривого Рогу є поява місцевого кам'яного стилю. Його особливістю стало використання залізних руд і кварцитів для будівництва житлових та промислових споруд.
З розвитком добувної та металургійної промисловості велика цікавість створення індустріальної архітектури Кривого Рогу, що має її характерні риси та історичне значення.