WEEKEND в стилі INDUSTRIAL

Кривий Ріг – місто гірничо-металургійної промисловості, культури, науки і туристичного центру Дніпропетровщини!

Вражаючі пейзажі різнокольорових відвалів та захоплюючі провальні воронки, техногенні гірські ландшафти, затоплені чаші кар’єрів з джерельно чистою водою - все це можливо побачити у «місті довжиною в життя».

Ласкаво просимо до найдовшого міста Європи, міста індустріального туризму, міста гостинних та працьовитих людей.

Плануйте свій WEEKEND в стилі INDUSTRIAL.

День 1. Туристичний маршрут південною частиною міста «Кривий Ріг – місто руди і металу»

Kozak Rig
Автор: О.Водолазський

Стартуємо від знакового місця Кривого Рогу - пам'ятника Козаку Рогу, легендарному засновнику міста, увічненому у бронзі на постаменті з брили залізної руди.

Головна візитівка міста - місце початку екскурсійних турів та пам'ятних світлин гостей Кривого Рогу.

Годинник квітковий

Звіряємо годинники і вирушаємо на перегляд фільму. Найбільший квітковий годинник Європи має діаметр циферблату 22 метри, довжина годинної стрілки – 8 метрів, а хвилинної – 12,5 метрів.

Час відвідати відеогалерею міського історико-краєзнавчого музею, що розташована під квітковим циферблатом і переглянути історію та сучасний розвиток Кривого Рогу у 2D та 3D форматі.

Після сеансу рекомендуємо прогулянку у затишному парку Героїв, де розташована експозиція видатних об'єктів міста.

Швидкісний трамвай
Автор: Р.Неділько

Криворізький швидкісний трамвай - унікальний транспорт, аналогам якого немає в Україні. Це гібрид наземного трамваю з рухом у підземних тунелях, що робить його схожим на метро.

Більша частина лінії збудована за стандартами метрополітену, aле в якості рухомого складу використовуються трамвайні вагони.

Метротрам - єдине місце в Україні, де узаконено лівосторонній рух.

Загальна довжина лінії швидкісного трамваю 4️3️ км.

Музей гірничої техніки
Автор: Р.Неділько

Музей техніки під відкритим небом гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Серед експонатів - вантажний вагон (думпкар), вантажопідйомністю 105 тонн, шахтний електровоз з вагонеткою, магнітний сепаратор, тощо.

З 2018 р. музей входить до Європейського маршруту індустріальної спадщини (ERIH), в якому представлені експонати, що раніше використовувалися гірниками на виробництві.

Карєр Південного ГЗК

Ласкаво просимо до оглядового майданчику залізорудного кар'єру! ​Неповторне та вражаюче видовище, створене руками гірників – гігантський кар'єр Акціонерного товариства «Південний гірничо- збагачувальний комбінат».

У кар'єрі є можливість побачити на власні очі та дізнатися про процеси видобутку залізної руди. Починаючи з 1953 року, з надр землі добуто людиною 1,6 млрд. т. залізорудної сировини.

Потрапити на оглядовий майданчик можливо за попереднім узгодженням з підприємством та у групі. Щодо організації екскурсій звертайтесь до КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» або залиште повідомлення на нашому сайті.

Карачуни
Автор: Р.Неділько

Унікальна місцевість, де сплелись природа та промислова діяльність людини: сезонні штучні водоспади, виходи гранітів, затоплений гранітний кар'єр КДЗ, ріка Інгулець, залізничний міст та незабутні краєвиди.

Скелі МОДРу

Унікальний музей геології під відкритим небом! Скелі МОДРу – геологічна пам'ятка природи, група скель на схилах долини р. Інгулець, які є фрагментом Українського кристалічного щита.

Найбільші скелі Орлине гніздо та Мала Орлинка (28 м та 12 м), скельний грот, джерело підземної води, унікальна рідкісна рослинність – приваблюють побачити ці місця знову і знову!

Човнова станція
Автор: Г.Літвінчук

Ще одна візитівка Кривого Рогу! Обов'язково відвідайте парк ім. Федора Мершавцева з човновою станцією. Парк вважається першим парком Кривого Рогу, що відкрито у 1932 році.

Основними пам’ятками парку є човнова станція, старі арки, підвісні мости, з яких відкривається вид на місце злиття річок Інгулець і Саксагань, геологічний і археологічний скансени. Парк імені Федора Мершавцева є одним із найулюбленіших місць відпочинку мешканців міста.

Проспект Поштовий
Автор: Г.Літвінчук

Променад по Поштовому! Старе місто та проспект Поштовий - найулюбленіша пішохідна вулиця, історичне ядро Кривого Рогу, центр ділового, культурного, духовного та просвітницького життя.

Вулиця була головною в місті з моменту його утворення. Обов'язково зверніть увагу на архітектуру, старі та нові пам’ятники і пам’ятні знаки, новобудови, Арт-майдан, театр. Скуштуйте смачненького у затишних кафе старого міста та послухайте вуличних музикантів. Проспект Поштовий завжди радий гостям.

День 2. Туристичний маршрут північною частиною міста «Північне сяйво Кривого Рогу»

Петровський відвал
Автор: Г.Літвінчук

«Криворізькі гори» - відвали, не знайти на жодній карті світу. Але ви можете не тільки їх побачити, а й піднятися на них. Одна з унікальних рукотворних гір - Петровський відвал, утворений з гірської маси кар'єрів.

Підйом на вершину відвалу відкриє допитливому туристу неймовірну панораму міста. Масштаби простору приголомшують!   Після цієї активної та видовищної прогулянки залишаться незабутні враження.

Ганнівський карєр

Ганнівський кар'єр ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» - найдовший залізорудний кар'єр Кривбасу 5,3 км з глибиною 300 м, змусить вас повірити у необмежені можливості людського творіння. Це місце розмаху і простору, де вигляд великовантажних автомобілів можна порівняти з маленькими сірниковими коробками.

Ботанічний сад
Автор: О.Водолазський

Мріяти, релаксувати, надихатися… Що ще можна робити віч-на-віч із природою - придумайте самі. Завітайте до Криворізького ботанічного саду НАН України.

Це унікальне місце, якщо хочете, – острівець штучної краси флори на території індустріального Криворіжжя. Заснований у 1981 році для дослідження процесів рекультивації промислових земель.

Має дендрарій, розарій, сад бузку та садового жасмину, оранжереї, ставок, упорядковані алеї. Унікальна колекція рідкісних і зникаючих рослин з понад 180 видів рослин.

Балка Північна Червона
Автор: Р.Неділько

Існує версія, що балка Північна Червона утворена на місці кратеру від падіння метеориту. Якщо ви хочете переконатися особисто – завітайте до ландшафтного заказника «Балка Північна Червона».

По схилах балки трапляються скельні виходи, по днищу балки протікає струмок, по схилах буяє унікальна рослинність та зустрічається різноманітний тваринний світ.

На залишках опор залізничного мосту Катерининської залізниці розташовується найвищий скеледром у Дніпропетровській області (30м).

Затоплений гранітний карєр

Затоплений гранітний кар'єр на мікрорайоні Зарічний. Робота кар'єру, на якому здійснювався видобуток декоративного та будівельного каменю, припинилася у 2000 році.

Поступово, підземні води почали затоплювати чашу кар'єру – так сформувалося нове техногенне озеро. Глибина озера – 45 метрів. Поряд з кар'єром розташований відвал «Біла Гора». Він утворений з розкривних порід гранітного кар'єру. Через білий і жовтуватий колір вапняків з верхнього шару розкривних порід, закріпилася народна назва – «Біла гора». Навкруги кар'єру та гори є багато стежок для велопрогулянок.