ПЕТРОВСЬКИЙ ВІДВАЛ

МІСЦЕ: Покровський район

Власник – ПрАТ «Центральний ГЗК». Вік утворення – перша половина 1960-х рр. Розміщення – Покровський район м. Кривого Рогу.

Площа – 17 га. Відносна висота відвалу (від підніжжя і до вершини) – 50 м. Найвища абсолютна відмітка над рівнем моря – 131,0 м. Перепад висоти до русла ріки Саксагань по лінії широти відвалу – 87 м. Крутизна шилів ярусів – 30-35 градусів.

Тип відвалу – скельний, частково рекультивований на південно-західному борту. Основні типи гірських порід – безрудні кварцити, сланці, окислені кварцити. Тип відвалу за будовою – складний, фрагментарно ярусний з вершинним платом. Поверхня плато та поверхня ярусів погорбована від висипок великовантажних автомобілів на фінальній стадії відвалутворення. Є залишки в'їзних доріг.

Ступінь заростання – 50-60%. Розширені деревна, чагарникова та трав'яниста рослинність. Є гніздування куріпки.

Передісторія території – до 1917 року на місці відвалу працював невеликий кар'єр №3 старого Шмаківського рудника. У 1930-1950-х рр. поруч зі старим кар'єром тут працює шахта ім. Петровського колишнього рудника ім. К. Лібкнехта. На початку 1960-х років, у зв'язку з розкриттям Глеюватського кар'єру, старий кар'єр було засипано порожньою породою, а згодом тут виріс і новий відвал.

З південно-східного місу відкривається чудова панорама на значній частині міста Кривого Рогу з панорамою від АМКР на півдні та до шахти Тернівської на півночі. 

З 2013 цей відвал став стихійним місцем зустрічі святкування Нового року. З 2015 року – місце проведення численних екскурсій та «народної» рекультивації.

Вихід на відвал - однією стежкою. Народним шляхом створене місце для пікніку та відпочинку, на борту відвалу – оглядовий майданчик.